در هنگام صدور فاکتور برای اشخاص عادی که جزو شرکت ها و موسسه هـای ثبت شـده نیستند مالیـات ارزش افزوده از طرف آنها به چه صورت ثبت می شود و چرا باید از آنها ارزش افزوده گرفت ؟ ,

menuordersearch
drhesab.net
یکشنبه یکم آذر ۹۴
(0)
(0)
در هنگام صدور فاکتور برای اشخاص عادی که جزو شرکت ها و موسسه هـای ثبت شـده نیستند مالیـات ارزش افزوده از طرف آنها به چه صورت ثبت می شود و چرا باید از آنها ارزش افزوده گرفت ؟

طبق ماده 18 و 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده مودیان ( شامل اشخاص حقیقی و حقوقی فراخوان شده مراحل یک تا هفت نظام مالیات بر ارزش افزوده ) مکلفند در قبال عرضه کالا ویا خدمت این قانون صورتحسابی با رعایت قانون نظام صنفی به ترتیبی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و اعلام میشود صادر و مالیات متعلق را در ستون مخصوص درج و وصول نمایند و در صورت استفاده ماشینهای فروش ، نوار ماشین جایگزین صورت حساب خواهد شد. لذا با توجه به فراخوانهای هفت مرحله ای به غیر از اشخاص حقوقی وموسسات ثبت شده ، اشخاص عادی ( حقیقی ) نیز مشمول مالیات ارزش افزوده گردیده اند و این اشخاص نیزمکلف به ثبت نام و مشمول مالیات میباشند.اگر این اشخاص از جمله مودیانی باشند که مکلف به نگهداری دفاتر میباشند ( مانند اشخاص بند الف ماده 95 قانون قبلی ) ثبت واعمال مالیات ارزش افزوده مانند اشخاص حقوقی و موسسات میباشد و اگر مکلف به نگهداری دفاتر نبوده ویا اقدام به نگهداری دفاتر ننمایند با توجه به فاکتورهای خرید ارائه شده و فروش لحاظ شده توسط واحد رسیدگی اقدام به محاسبه مالیات میگردد.

aparatfacebookgooglelinkedintwiter
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

نشانی دفتر مرکزی :
ایران - تهران - منطقه 18 شهرداری - بازارآهن شادآباد - جنب بلوک 1 - مجتمع تجاری 110 - طبقه اول - پلاک 58
تلفن تماس
021-66672436 - 021-66673466
09123197127 - 09190790850

جستجو
aparatwhatsuptelegraminstagram

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای موسسه محاسب تراز حلما محفوظ می باشد.